Miejscem gdzie jednoczy się rodzina jest stół, a sercem domu – kuchnia. Ale czy ówczesne, nowoczesne kuchnie nadal mają to „coś”? Niestety nie. Są miejscem do szybkiego przygotowania posiłku i równie szybkiego jedzenia. Współczesna kuchnia przystosowana jest do potrzeb człowieka XXI wieku, człowieka który żyje w pośpiechu, stresie i pogoni za posiadaniem. We współczesnych kuchniach zamiast stołu montuje się blaty i stawia stołki niczym w barze szybkiej obsługi. Czy takie zastosowanie aby na pewno poprawia jakość naszego życia? Faktycznie, jest szybciej, ale czy przez to czujemy się lepsi? Stół, który tak jednoczy więzy rodziny, został wyparty również przez TV, komputer, bo przecież stół zajmuje zbyt wiele miejsca, a miejsce na telewizor jest najważniejsze i choć sam sprzet nie potrzebuje wiele miejsca, jest potraktowany po królewsku. Nie słychać już gwaru rozmów, domownicy milcza wpatrzeni w ekran telewizora lub laptopa, oddalają się od siebie. A wyjątkiem, kiedy rodzina zasiada do stołu są święta, bo przecież u rodziców czy dziadków …jest stół.

4

Poniżej przedstawiam inspiracje jak można zagospodarować miejsce wspólnych posiłków.

Mamy mało miejsca na prostokątny duży stół? Zawsze można wybrać okrągły lub kwadratowy i dostosować mebel do wymiarów naszego pomieszczenia.
2

Krzesła zajmują za dużo miejsca? śmiało można zastąpić je ławką:) Czemu nie? i więcej osób się zmieści…:)
3

8

Odrobina koloru też nikomu nie zaszkodzi, wręcz przeciwnie stworzy klimat i ożywi nasze wnętrza. Jednak ostrożnie, mocne kolory determinują przestrzeń.
9

11

10

Drewno… nie trzeba nikogo namawiać, broni się samo :) Przy takim stole, aż chce się zasiąść, wypić kubek gorącej czekolady i rozmawiać godzinami. Ponadczasowy i solidny.

7

Powrót do dzieciństwa… huśtawka + stół + lampa… Projektant Christopher Duffy zadbał o nasze wspomnienia, a  słynne rodzicielskie „nie huśtaj się przy stole” jest już bezpodstawne… Projekt Swing Table to wersja dla odważnych dorosłych, którzy nie chcą się zestarzeć:))

Jak widać stół może być ulubionym meblem. W naszych domach, mieszkaniach nie powinno zabraknąć na niego miejsca, miejsca by wspólnie, wygodnie przy nim usiąść, porozmawiać i zjeść bez pośpiechu. Celebrujmy wspólne chwile, nie przenośmy restauracji i barów do domu.

 

zdjęcia: http://www.centsationalgirl.com, www.tumblr.com, http://squaremeal.tumblr.com/,  pinterest,

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>