11

Schody – element przestrzeni, który umożliwia nam komunikację pomiędzy poziomami. Łącznik przestrzeni… Tak ważny, a tak często traktowany po macoszemu. Czy więc schody muszą być nudne? NIE!!!! Dostępne obecnie materiały oraz najróżniejsze techniki wykonania pozwalają nam na używanie wyobraźni bez końca :) Na szczęście :)
Koniec z nudnymi schodami !!! Bawmy się naszym wnętrzem :) Nie traktujmy schodów jako „czegoś” co musi być. Wiele razy słyszałam opinię „nie cięrpię domów pietrowych, ochh te schody…”

Dlaczego??? Dobrze zaprojektowane to nie katorga :) Owszem, często spotykam się ze schodami, które mają tak wysoki podstopień, a tak wąski stopień, że największy wielbiciel schodów by tego nie obronił :) Jednak dobrze zaprojektowane schody muszą być wygodne. Oczywiście jest to też kwestia gustu oraz wieku i tego absolutnie nie można podważać. Dla mnie jednak schody kojarzą się z tajemnicą…. zawsze mam ochote zajrzeć co kryje się dalej :) Dla zwolenników pokonywania poziomów w ten sposób lub dla osób, które nie mają pomysłu na swoje schody zachęcam do obejrzenia poniższej galerii zdjęć. Bedzie to galeria bardziej z serii – „schody jako rzeźba…”  :)

1
Moje ulubione – zakręcone i jaka skala!!! Pokonuje się nimi ponad 6m wysokości. I czy schody nie są tajemnicze?

2Wspaniała bryła i to lewitowanie … Przez to zawieszenie zyskujemy wrażenie dużo większej przestrzeni.

6

7Szklane czy betonowe? A może jedno i drugie razem?

12

5

Problem „barierka” uważam za rozwiązany :)

A może mamy dośc białych, beżowych i szarych wnętrz? Może już czas na odrobinę koloru? :)

2

3

1

Czesto pojawia się problem co pod schodami? Jak wykorzystać to miejsce, by było użyteczne? Odpowiedzi jest mnóstwo, może to być garderoba, biblioteka, schowek, miejsce do pracy…. Wszystko zależy od naszej wyobraźni oraz jakim metrażem dysponujemy. Jak widac na zdjęciu powyżej – miejsce na rower znalezione :) Praktycznie i efektownie:)

A teraz coś dla tradycjonalistów w wersji XXI wieku… czyli drewno w roli głównej, ale jednak inaczej:)

3

1054

Na koniec zostawiłam schody, które ostatnio podbiły moje serce…Schody w kształcie litery „U”, zaprojektowane przez Arquitectura en Movimiento Workshop. Oceńcie sami…

sd_150814_02-940x1408

SDM-Apartment-Mumbai-Arquitectura-Movimiento-Workshop-2

 

Otwarte stopnie, które wpuszczają światło do przestrzeni, drewno i ten niesamowity, przemyślany kształt. Wolnostojące, pierwsze stopnie niczym ławka w parku, a wyżej? Nagle ławka ma również oparcie. Super! Piękno i użyteczność w jednym. Kocham takie projekty! 

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>