Czy chłodne może być ciepłe, a ciepłe – chłodne?

Drewo i Beton Architektoniczny. Połączenie tych dwóch materiałów, tworzy minimalistyczne, ale jednocześnie przyjemne i klimatyczne wnętrze. Surowy i zimny beton nabiera całkiem innego charakteru przy zestawieniu z fakturą ciepłego drewna. Para ta, tworzy razem bardzo naturalną bazę kolorystyczną. Pamiętać jednak należy, aby ich proporcje zawsze były wyważone, gdyż przewaga jednego z tych materiałów zdominuje naszą przystań.

 

Czym się różni beton architektoniczny od betonu „zwykłego”?
Beton architektoniczny ma podobny skład jak beton budowlany, czyli wykonany jest z : cementu, piasku (kruszywa) i wody. Różnią ich natomiast drobne szczegóły:)

1. CEMENT
Jaśniejszy i bardziej jednolity kolor betonu architektonicznego zawdzięczamy innym rodzajem cementu, a mianowicie cementu hutniczego (CEM III). Zaletą jego również jest mniejsze ryzyko pękania betonu.
2. KRUSZYWO
Faktura betonu zależy natomiast od uziarnienia użytego piasku, którego ziarenka powinny mieć foremny kształt.
3. DOMIESZKI CHEMICZNE
Zwarta struktura betonu architektonicznego oraz jego plastyczność zawdzięczamy dodawanym domieszkom chemicznym, a mianowicie plastyfikatorom i upłynniaczom.
4. SZALUNEK
Pamiętajmy także, że wygląd betonu uwarunkowany będzie dobranym przez nas szalunkiem, więc już wcześniej zaplanujmy jaki chcemy mieć rysunek betonu :), nie bez znaczenia jest również dozowanie mieszanki betonowej jak i odpowiednia temperatura w pomieszczeniu.
Na szczęście nie trzeba się już martwić, czy tak skomplikowaną mieszaninę uda nam się wykonać dobrze bo wiele firm oferuje też gotowe płyty, a nawet płytki z betonu architektonicznego. Mamy do wyboru wiele rozmiarów, jak i faktur czy odcieni, z przeznaczeniem do wnętrza jak i na elewacje domu.

Po tej krótkiej charakterystyce, zapraszam do mojej galerii betonowo – drewnianej :)

2

3

hth

srs

4

Betonowe kominki, jakże spokojne. Obydwa salony mają taką samą bazę kolorystyczną, wyważoną w bardzo podobny sposób. Dzięki temu wnętrza są harmonijne, nie zagracone. Użycie pnia drzewa to najtańszy i najbardziej ciekawy mebel jaki możemy sobie zafundować :) Zawsze przyciąga uwagę, jest niemalże nie „do zdarcia” i tylko i wyłącznie od naszej wyobraźni zależy jak będzie wyglądała jego podstawa. Mamy do dyspozycji kółka, tradycyjne nóżki, metal, plastik i co tylko nam przyjdzie do głowy, a konstrukcja będzie na tyle stabilna, że utrzyma ciężar litego drewna. Pozostawiony sam sobie, bez dodatków wygląda najbardziej naturalnie, ale oczywiście to rzecz gustu i funkcji:)

6

Obydwa te pomieszczenia urzekają mnie bez reszty. Z takim sufitem, można nigdy nie wychodzić z łóżka przyglądając się wzorom jakie tworzy beton z dodatkiem naturalnego światła. A łazienka… no cóż… po prostu PIĘKNA!!!! Bardzo żałuję, że mało jest tak odważnych ludzi… Gratuluję właścicielom tej łazienki. Połączenie sztukaterii, betonu drewna i jeszcze …te podziały!!! CUDO, sztuka!!

7

Jedne z moich ulubionych mebli kuchennych:) wszystko pod ręką, wszystko na oku:) aż chce się tu coś „upichcić” :)

9

5

1

44

i elewacja z klasą na sam koniec :)

zdjęcia: houzz.com, pinterest.com, archiexpo.com, archdaily.com, wehearthome.de, europaconcorsi.com, flickr.com, tumblr.com,

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>