Biel zajmuje wyjątkowe miejsce w palecie barw. Czysta tablica, która zachęca do zapisania śladów codziennego życia… swobodna, lekka, czysta i niewinna. Jednak białe wnętrza często kojarzone są ze sterylnością, chłodem i nudą. Nic mylnego, odpowiednio zaaranżowana biel, z dodatkiem naturalnych materiałów, szczególnie drewna,  potrafi stworzyć przytulny klimat w każdym wnętrzu. Biel ma w sobie magiczną moc, nie tylko ma wiele odcieni, ale również odbija światło przez co wnętrza wydają się większe i przestronniejsze. Ponadto na jej tle każdy przedmiot staję się wyraźniejszy a każdy kolor, ma bardziej intensywną barwę, Wystarczy zmiana kilku kolorowych dodatków, a nasze wnętrza nabierają już całkiem innego charakteru.

Poniżej przedstawiam przykłady jak biel we wnętrzach daje uczucie spokoju i wyciszenia… życzę miłego inspirowania :))

1

 

3

Huśtawka i drabina w salonie?  Czemu nie? Kto powiedział, że są zarezerwowane tylko do ogrodu :))

 

2

 

9

Przykład jak zieleń kwiatów i owoców wprowadza życie do tej  bardzo eleganckiej i szlachetnej kuchni.

 

5

 

6

 

4

 

8

 

7

 

9a

Nie mogłam się oprzeć, żeby nie zamieścić tego uroczego zdjęcia, i kto powiedział że dzieci muszą mieć kolorowe pokoje? przecież królewna była „śnieżką”, a kopciuszek na bal ubrany był w białą suknie :))

 

9b

Na pewno nie można uznać jasnych wnętrz za nudne czy sterylne… Kolor ten zarezerwowany jest dla osób niezależnych, a także dla ceniących spokój.

A więc może troszkę bieli na te jasne wiosenne dni?

 

zdjęcia: pinterest, manners.nl, bellamumma.com, desiretoinspire.net, flickr

 

2 komentarzy

  1. StrefaKlimatyzacji 5 maja 2014 at 12:20

    Reply

    Fantastycznie wygląda ten wigwam na środku pomieszczenia, dzieciaki byłyby zachwycone :) Bardzo lubię biel w pomieszczeniach, jednak moim zdaniem kilka kolorowych dodatków dodałoby smaczku :)

  2. M99D 5 maja 2014 at 19:11

    Reply

    To prawda, ten wigwam jest niesamowity, urzekł mnie bez reszty :) mam zamiar go wykorzystać w przyszłości:) a jeśli chodzi o kolorowe dodatki to ja wybrałabym kwiaty, a pewnie i znalazłby się ktoś, kto ulubiony koc by przyniósł, a dziecko jakiegoś miśka:)) Jednak, aby zdecydować się na białe czy monochromatyczne wnętrza trzeba naprawdę być tego pewnym, bo jeśli nasza garderoba jest kolorowa to zapewne znajdą się też kolorowe dodatki w naszych wnętrzach :)

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>